Automatické závlahové systémy - Hunter a Rain Bird - Čerpadla a retenční nádrže - systémy - čističky odpadních vod

slideshow 1 slideshow 2 slideshow 4 slideshow 4

Jste zde

Zavlažování sportovních ploch

Zavlažování  fotbalového hřiště

Zavlažování  hřiště  je  jeden z nejdůležitějších bodů v provozu fotbalového trávníku ,který patří mezi nezatěžovanější   sportovní plochy.  Travní směsi pro travní povrch se používají odrůdy  které snesou velkou  mechanickou zátěž , ale zároveň jsou také  citlivé na množství vody  které potřebují k vlastní regeneraci  . Umělé zavlažování hřiště pomáhá  trávě k rychlé regeneraci a kvalitě trávníku .  Automatické zavlažování s nastaveným systémem  zaručuje  trávníku   pravidelný přísun vody  s regulaci odvislé  od  počasí  .  

Nejobvyklejším řešením je použití 16 postřikovačů umístěných po okraji hřiště a 8 postřikovačů do hrací plochy. Toto řešení umožňuje vysokou rovnoměrnost závlahy pro trávník s možností vysoké variability při zavlažování dílčích částí hřiště (např. zvlášť brankoviště, zvlášť rohy).

Krok A   16 postřikovačů po obvodu dostřik 21m
Krok A   16 postřikovačů po obvodu dostřik 21m
 
Krok B 8 kusů postřikovačů kruhových uprostřed hřiště dostřik 21m
Krok B 8 kusů postřikovačů kruhových uprostřed hřiště dostřik 21m

Na běžně velké fotbalové hřiště  je spotřeba vody okolo 30m3 vody denně.  Je nutné navrhnout systém, který bude řídit meteostanice  která bude počítat s počasím a efektivně používat vodní zdroj závlahy . Naše firma s vámi zkonzultuje  vaše požadavky a vypracuje jak projekt , montáž závlahového systému tak i s následnou údržbou hřiště .

Závlaha tenisového hřiště

Tenisové hřiště s travním kobercem  je dnes velmi vyjímečné  spíš se  používají  umělé travní povrchy které potřebují minimální údržbu  . U klastických antukových kurtů je ovšem nutné  kropení povrchu proti prašnosti.  Proti prašnosti se používá podzemní závlaha   přesně rozložená  a nastavená tak aby kurt nepřemokřila .  Automatické  zavlažovaní má plno výhod. Odpadá zdlouhavé a nerovnoměrné ruční zalévání, navíc používáním postřikovačů s rychlou rotací se antuka nevyplavuje.

Používáme   řešení   s šesti nebo osmi postřikovači pro jeden kurt .  Závlahu je možné ovládat pomocí  jednotky nebo jen pomoci tlačítka bez automatického nastavení .

Oprava postřikovače na fotbalovém hřišti
Oprava postřikovače na fotbalovém hřišti

Seřízení postřikovačů na fotbalovém hřišti
Seřízení postřikovačů na fotbalovém hřišti

Firma Travniservis.cz provádí realizace závlahy  včetně projektu a  montáže.

Údržbu a opravy  všech zavlažovacích systému   na všech druzích sportovních plochách .

Údržbu  travních ploch včetně  výměny jejích částí .

Výměna brankoviště pomocí travních  koberců .  více najdete  www.travniservis,cz  
Výměna brankoviště pomocí travních  koberců

více najdete  www.travniservis,cz